Utwórz konto

Anuluj
X

Search for

9 luty 2016

Poradnik Projektanta

Jak zaprojektować kanały technologiczne z produktów AROT?


Ustawa z dnia 7 maja 2010 roku o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych wprowadziła obowiązek lokalizowania kanałów technologicznych w pasie drogowym dróg publicznych w Polsce. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 21.05.2015 określa warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać kanały technologiczne (KT).

Na podstawie ustawy i rozporządzenia opracowaliśmy poradnik dla projektanta, w którym określamy, jakie produkty z naszej oferty należy zastosować jako poszczególne elementy kanału technologicznego.

Rozporządzenie rozróżnia dwa typy KT – kanał technologiczny uliczny (KTu) i kanał technologiczny przepustowy (KTp). KTu stosujemy w miejscach przeznaczonych wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, w obszarach parkingowych przeznaczonych dla samochodów osobowych, natomiast KTp stosujemy pod konstrukcją nawierzchni drogowych, utwardzonych poboczy oraz pod miejscami postojowymi dla wszystkich rodzajów pojazdów drogowych.

Jednym z wymogów jest również wymóg szczelności dla ciągów kanałów, w związku z tym propnujemy zastosowanie produktów szczelnych w każdym punckie kanalizacji.

Więcej szczegółów w naszym poradniku.

Strona korzysta z plików "cookies". Kontynuowanie przeglądania strony oznacza akceptację naszej polityki dotyczącej "cookies". Zgadzam się