Utwórz konto

Anuluj
X

Search for

Energetyka

Rozwiązania AROT na terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku

Rozwiązania AROT na terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku

Budowa kanału technologicznego

W gdańskim porcie powstał drugi głębokowodny terminal kontenerowy, który pozwoli na obsługę największych kontenerowców na świecie. Rozbudowa terminala stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe – coraz więcej bowiem towarów przewozi się właśnie w kontenerach. Taki sposób transportu jest efektywniejszy, gwarantuje szybsze dostarczenie materiałów na miejsce, zapewnia większe bezpieczeństwo, a na dodatek odznacza się niższą ceną. Budowa drugiego nabrzeża w Gdańsku stanowi także istotny czynnik rozwoju polskiej infrastruktury.

Pokaż realizację

Modernizacja stacji kolejowej w miejscowości Strzałki

Modernizacja stacji kolejowej w miejscowości Strzałki

Nowoczesne rozwiązania modułowych studni kablowych

Modernizacja stacji kolejowej Strzałki w woj. mazoweckim rozpoczęła się w 2013 roku w ramach zadania „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Kolejowa”. Na stacji znajdują się dwa tory główne, dwa tory dodatkowe oraz osiem torów bocznych. Stacja nie jest przystosowana do obsługi pasażerów. Celem inwestycji jest dostosowanie Centralnej Magistarli Kolejowej do dużych prędkości.

Pokaż realizację

Studnie AROT SET na Rynku w Krośnie

Studnie AROT SET na Rynku w Krośnie

Niewidoczne punkty zasilające do obsługi imprez masowych

Rynek w Krośnie to rozległy plac kształtem zbliżony do prostokąta o wymiarach 115x72 m. Wokół niego wznoszą się zabytkowe, wielokrotnie przebudowywane i modernizowane kamieniczki. Część z nich posiada charakterystyczne arkadowe podcienie nadające miastu swoisty, niepowtarzalny klimat.

Pokaż realizację

System AROT-MOST w harmonii z obiektem

System AROT-MOST w harmonii z obiektem

AROT nad Wisłą

Most na Wiśle im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie otwarty został w marcu 2012 roku. Początkowo Most Północny – bo taką nazwę roboczą przyjęto dla planowanej inwestycji – miał zostać wybudowany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Okazało się jednak, że złożone oferty znacznie przewyższały finansowo środki zarezerwowane na realizację tej inwestycji. W tej sytuacji podjęto decyzję o podziale prac na projektowe i wykonawcze. Cały odcinek trasy wchodzącej w skład Mostu Północnego liczy ok. 3,4 km, natomiast długość samej przeprawy mostowej nad Wisłą wynosi 795 m.

Pokaż realizację

Budowa Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku

Budowa Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku

Rury DVK na indywidualne zamówienie

Budowa tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. Dwutunelowy fragment Trasy Słowackiego o długości 1,4 km będzie przebiegał pod Wisłą na głębokości prawie 35 m. Każdy z tuneli będzie miał po dwa pasy ruchu. Połączony zostanie z drugim tunelem za pomocą siedmiu minituneli będącymi drogami ewakuacyjnymi. Tunel wykonany zostanie metodą drążoną. Wykonanie tunelu jest czwartym zadaniem w ramach inwestycji budowy Trasy Słowackiego w Gdańsku.

Pokaż realizację
Pokaż więcej
Strona korzysta z plików "cookies". Kontynuowanie przeglądania strony oznacza akceptację naszej polityki dotyczącej "cookies". Zgadzam się